Përkeqësim i motit sot – pasdite priten rrebeshe shiu e bubullima

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Java e parë e korrikut ka filluar me mot të nxehtë dhe me diell. Ndërkaq sot pritet përkeqësim i motit.

Orëve të pasdites priten zhvillime të rrebesheve me bubullima, që lokalisht edhe mund të jenë më të stuhishme.

KKVITI

Temperaturat pësojnë një rënie të lehtë në 26C e 27C. Minimalet kryesisht zbresin në 14C e 15C.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e dominuar më shumë nga krahu verior 3-8m/s. /Telegrafi/