Përgatiteni çajin nga hibiskusi dhe ulni shtypjen e lartë të gjakut

Hibiskusi vlerësohet para së gjithash shkaku i dukjes së vet, por meriton po aq vëmendje edhe shkaku i efektit shërues. Shumë lloje përdoren në mjekësinë tradicionale, e sidomos për përgatitjen e llojeve të çajit. Çaji nga hibiskusi ka shije të hidhur, prandaj i shtohet mjaltë ose agrume. Nuk përmban kafeinë, por është përplot me vitamina C, aminoacide, hekur, flavonoide, vaj eterik dhe acide.

Ekspertët përmes hulumtimeve kanë vërtetuar se përmirëson shëndetin e zemrës dhe ulë shtypjen e lartë të gjakut, dhe atë vetëm katër javë pasi ta keni konsumuar. Edhe nëse nuk keni telashe me shëndetin, ky çaj do t’ju freskojë, qoftë i ngrohtë apo i ftohtë.

SI TA PËRGATISNI ÇAJIN NGA HIBISKUSI?

Përbërësit: 4 dcl ujë 1 shko kanellë 3 lugë të mëdha me 4-5 gjethe të thata ose të freskëta të hibiskusit 1 lugë sheqer Lëngun nga një portokall Përgatitja: Ujin e vluar e hidhni mbi hibiskus dhe kanellë. Le të qëndrojë ashtu për njëzet minuta. Mund t’i shtoni sheqer, apo edhe mjaltë,si dhe krejt në fund lëngun e portokalli. Mund ta konsumoni të ngrohtë, por edhe të ftohtë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).