Përfundon trajnimi “Menaxhimi i projekteve”

Gjilan – Organizata Kosova Gilan Bursasporlu Taraftarlar Dernegi dhe Rinia Progres i Zhvillimit në bashkëpunim me Organizatën LIZA-R përfunduan me sukses fazën e parë të trajnimit në lidhje me Hartimin e Projekteve, Planeve të Biznesit, Komunikim Efektiv, Media dhe Lidership, në këtë trajnim kanë marr pjesë 42 pjesëmarrës të cilët në fund u certifikuan për pjesëmarrjen e tyre.

Mensur Morina ligjërues i organizimit shprehi mirënjohje për Ministrin e Rinisë, Kulturës dhe Sporteve e cila në mënyrë permanente po e përkrahë rininë dhe sektorin e rinisë në fuqizimin, integrimin dhe involvimin e saj në procese vendimmarrëse, po ashtu shprehi mirënjohje edhe për organizatën studentore “Rinia Studentore Kadri Zeka” në Gjilan me Kryetar Ardian Bajramin.

Në këtë event i pranishëm ishte edhe Drejtori i Departamentit të Rinisë, pranë Ministrisë së Rinisë, Kulturës dhe Sportit z. Xhevat Bajrami i cili falënderoj organizatat dhe inkurajoj të rinjtë që të marrin pjesë në aktivitetet e ofruara nga Organizatat e Shoqërisë Civile, po ashtu njoftoi me programet që ofron Ministria duke i mbështetur ata që të integrohen në tregun e punës dhe i ftoi të aplikojnë në fondet e Ministrisë me projekte te tyre konkrete duke i përfshirë të gjitha programet e saj, në veçanti atë të ndërmarrësisë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).