Përfundon para kohe sezoni për Marash Kumbullën – mbrojtësi shqiptar ka pësuar lëndim të rëndë kundër Milanit

/ 2 minuta lexim

Lëndimet e Marash Kumbulla dhe Andrea Belotti janë më të rënda nga sa pritej, pasi mbrojtësi grisi ligamentin e kryqëzuar të përparmë dhe sulmuesi lëndoi një brinjë gjatë barazimit 1-1 të Romës me Milanin.

Të dyja lëndimet ndodhën gjatë pjesës së parë të ndeshjes në Stadio Olimpico mbrëmjen e sotme.

Në fillim, dukej se ishte vetëm një mavijosje në kofshë pak sipër gjurit, por tani Sky Sport Italia raporton se qendërmbrojtësi është diagnostikuar me një këputje të ligamentit të kryqëzuar të përparmë në gjurin e tij të djathtë.

Kjo do të thotë se sezoni praktikisht ka përfunduar për lojtarin shqiptar.

Sa për Belottin, ai kishte vështirësi në frymëmarrje pas një goditjeje në brinjë pak para pjesës së parë dhe ishte gati të dilte për rifillim.

Megjithatë, kur ngjiti shkallët nga dhoma e zhveshjes në fushë, Il Gallo kuptoi se po luftonte për të marrë frymë dhe kërkoi që të zëvendësohej nga Stephan El Shaaraëy.

Raportohet se Belotti ka pësuar një frakturë të kërcit rreth brinjës. /Telegrafi/

Të fundit: