Përfshihen në një rrahje tre gjilanas, të dyshuarit prangosen

Gjilan – Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj shqiptar pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje kanë sulmuar fizikisht dy viktimat meshkuj shqiptar. Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor, ndërsa, me vendim të prokurorit të dyshuarit dërgohen në mbajtje.

Në rastin tjetër gjithashtu në Gjilan është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar pasi që gjatë kontrollit tek i njëjti janë gjetur dhe konfiskuar katër qese me substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë. Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).