Përfitimet e vërteta nga përdorimi i uthullës së mollës

Fatkeqësisht nuk është ilaçi i shumë sëmundjeve, dhe nuk bënë që të humbni peshë, ashtu siç keni menduar deri më tani.

1.Nëse e shtoni në perime uthullën e mollës, do ndihmojë në uljen e rrezikut ndaj sëmundjeve të zemrës.

2.Nëse e pini me gotë, nuk do ju ndihmojë në humbje të peshës, në fakt do ua irriton sistemin tretës..

3. Përdoreni uthullën e mollës në sallatë, jo si ushqim.

Kohëve të fundit është përfolur shumë për përfitimet shëndetësore të uthullës së mollës, dhe nëse e doni uthullën e mollës dhe e përdorni vetëm në perime dhe sallata, atëherë vazhdoni bëjeni atë. Uthulla e mollës përmban zero kalori dhe nuk paraqet ndonjë problem shëndetësor, vetëm tek ata me sëmundje diabetike.

Por, nëse jeni duke e përdorur uthullën e mollës vetëm sepse keni dëgjuar se mund të humbni peshë, apo edhe për probleme tjera shëndetësore, atëherë lajm i keq: jeni të pafat. Andaj, nëse nuk e pëlqeni uthullën e mollës, por jeni duke e pirë vetëm sa për të humbur peshë, duhet të ndaloni sepse nuk ka asnjë lloj ndikimi.

Nëse e përdorni në sallatë dhe perime, ajo po mundet të ndihmojë në zvogëlimin e sëmundjeve kronike, dhe të ulë kolesterolin.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS