Përfaqësuesit e Northern Illinois University nga Çikago, vizituan UBT-në

Rektori i UBT-së, Edmond Hajrizi, ka pritur në takim një delegacion nga Northern Illinois University nga Çikago e SHBA-së, me të cilët ka biseduar për zhvillimet dhe të arriturat e këtyre institucioneve dhe për mundësinë e lidhjes së bashkëpunimit në nivel akademik.

Delegacioni ka qenë i prirë nga dekani i Fakultetit të Biznesit në Northern Illinois University, Balaji Ragopajan dhe nga drejtori i Programit Global i këtij universiteti, Anthony Preston.

Pas takimit me rektorin Hajrizi, ata kanë zhvilluar një takim edhe me stafin akademik të UBT-së, ku ndanë përvojën e tyre dhe u zotuan për fillim dhe thellim të bashkëpunimit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).