Uji Dea

Përdorimet e pazakonta të majonezës që shumë pak i dinë

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Për ta ushqyer lëkurën e thatë merrni pak majonezë dhe shtoni një lugë çaji me vaj ulliri.

Më poshtë ju kemi listuar disa nga përdorimet e pazakonta të saj:

Trajtim thonjsh

Nëse thonjtë tuaj janë të brishtë dhe kanë tendencë thyerjeje zgjidhja më e mirë është një enë me majonezë. Zhytini gishtërinjtë në të dhe mbajini për 5 minuta.

Kështu do të mund të keni thonj më të fortë, të shëndetshëm si dhe kutikula të buta.

Zbutje lëkure

Për ta ushqyer lëkurën e thatë merrni pak majonezë dhe shtoni një lugë çaji me vaj ulliri.

Lëreni përzierjen të veprojë për 10 minuta dhe më pas fshijeni me një leckë të lagur.

Uji Dea

Në rast djegie dielliPër të lehtësuar dhimbjet nga djegiet e diellit, dhe jo vetëm, përdorni majonezë.

Përziejeni me pak uthull për të mpirë dhimbjet.

Në këtë rast uthulla do të veprojë si anastezik natyral.

Të tjera:Heqës

çamçakëzi

Balsam flokësh

Pastrues argjendi

Heqës ngjitësi