Për tregti të ndaluar i konfiskohet malli dhe dërgohet në terminalin doganor

Gjilan – Në rrugën Llovcë, Kokaj, të Gjilanit njësiti patrullues kufitar ka ndaluar një automjet me targa të Serbisë dhe gjatë kontrollimit në veturën e tij janë gjetur artikuj të ndryshëm si: veshmbathje, çanta krahu, usb të llojeve të ndryshme etj, për te cilat i dyshuari i lartcekur nuk posedonte kuponë fiskal.

Me vendim të prokurorit kujdestar, i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt, ndërsa malli i lartcekur dërgohet në terminalin doganor njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS