Për tentim vrasje, prokuroria i cakton një femrës së dyshuar trajtim të detyrueshëm psikiatrik

Gjilan – Prokuroria Themelore në Gjilan, ka paraqitur propozim për trajtim të detyrueshëm psikiatrik me ndalim, ndaj një (1) të dyshuare/femër dhe një (1) kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj një (1) personi, si dhe ka ngritur njëzetedy (22) aktakuza, kundër njëzetekatër (24) personave.

Prokuroria Themelore Gjilan:
Kërkesat për caktimin e masës së paraburgimit (apo masa tjera):
Departamenti për Krime të Rënda, ka paraqitur propozim për trajtim të detyrueshëm psikiatrik me ndalim, ndaj një (1) të dyshuare/femër, me dyshimin se ka kryer veprën penale “Vrasje në tentativë”, ndërsa, Departamenti Përgjithshëm, ka paraqitur një (1) kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj një (1) personi, me dyshimin se ka kryer veprën penale “Dhunë në familje” lidhur me veprën penale “Lëndim i lehtë trupor”.

Aktakuzat:
Departamenti Përgjithshëm, ka ngritur njëzetedy (22) aktakuza, kundër njëzetekatër (24) personave, për këto vepra penale:
Gjashtëmbëdhjetë (16) aktakuza kundër gjashtëmbëdhjetë (16) personave për veprën penale “Vjedhja e shërbimeve”,
Tri (3) aktakuza kundër tre (3) personave për veprën penale “Vjedhja e pyllit”,
Një (1) aktakuzë kundër dy (2) personave për veprën penale “Lëndimi i lehtë trupor”,
Një (1) aktakuzë kundër dy (2) personave për veprën penale “Dhunë në familje” dhe
Një (1) aktakuzë kundër një (1) personi për veprën penale “Vjedhja”

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).