Për sulm fizik arrestohet i dyshuari me të meta psikike

Gjilan – Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që ka sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar dhe ka dëmtuar edhe veturën e viktimës tjetër mashkull kosovar.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Pasi që gjendja psikike ishte e rëndë, i dyshuari është dërguar në repartin psikiatrik në Gjilan njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS