Për kontrabandim të mallrave dhe kalim ilegal të kufirit shtetëror, ndalohet vetura me targa të Serbisë

Gjilan – Në fshatin Pasjan patrulla policore në lokacionin e lartcekur ka ndaluar veturën me targa te Serbisë të cilin e drejtonte i dyshuari mashkull kosovar. Në bazë të informatave nga njësiti vëzhgues, vetura në fjalë nga territori i Serbisë ka kaluar nëpër rrugë malore dhe ka hyrë në territorin e Kosovës duke iu shmangur pikave kufitare.

Pas kontrollit të automjetit është konstatuar se në automjet ka pasur ngarkesë me sa vijon: 740 shishe birra, 12 shishe coca cola, 20 kg sheqer paketime nga një kg, vaj diamant 15 l, qumësht 12 l.

Me urdhër të prokurorit është iniciuar rasti kurse automjeti me mall në terminalin Doganor. Pas intervistimit i dyshuari është liruar të bëhet kërkesë për vlerën e mallit në Doganën e Kosovës njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).