Për kanosje dhe çështje borxhi arrestohen dy vitias

/ 1 minutë lexim

Viti – Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë të cilët kishin shkuar te shtëpia e viktimës mashkull kosovar për t’ia kërkuar një borxh prej 300 euro. Njëri prej të dyshuarve pasi i kishin marrë paratë nga vetura me të cilën kishin qenë dyshohet se kishte marr një armë zjarri ku kishte kanosur viktimën, bashkëshorten dhe djalin e tij, më pas ishin futur në veturë dhe larguar nga ai lokacion.

Eco Higjiena

Të dyshuarit pas intervistimit, me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje për 48 orë thuhet në njoftimin e policisë./rajonipress/