Për kalim ilegal të kufirit ndalohen tre të dyshuar nga Serbia

Kamenicë – Në fshatin Novosellë, të Kamenicës është ndaluar një veturë me targa të huaja në të cilën ishin tre të dyshuar m/k/ të cilët nga Republika e Serbisë kanë hyrë në Republikën e Kosovës përmes rrugëve alternative duke iu shmangur kontrolleve kufitare.

Në lidhje me rastin është kontaktuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që ndaj të njëjtëve të iniciohet lënda e rastit dhe të procedohet në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).