Për fyerje e kanosje arrestohen burrë e grua në Gjilan

Gjilan – Janë arrestuar dy të dyshuar-bashkëshort një mashkull dhe një femër të dy shqiptar-e, të cilët për shkak të një mosmarrëveshje rreth pronës kanë kanosur dhe fyer viktimën të atin e të dyshuarit mashkull shqiptar.

Gjatë bastisjes në shtëpinë e të dyshuarit janë gjetur dhe konfiskuar dy fishekë të armës së zjarrit. Me vendim të prokurorit, dy të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS