Për frikësim gjatë procedurës penale, policia prangos një gjilanas

Gjilan – Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se përmes rrjetit social ka kontaktuar të dëmtuarin mashkull kosovar duke tentuar që ta bindë që ta ndërrojë deklaratën e tij në procesin gjyqësor për rastin “fajde”, “detyrim” dhe”kanosje”.

Si dëshmi për procedura të mëtutjeshme hetimore është sekuestruar një telefon. Me vendim të prokurorit të shtetit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje ka njoftuar policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS