Për dhunë në familje arrestohen dy gjilanas

Gjilan – Ankuesja kosovare ka njoftuar policinë se derisa ishte në qendra për punë sociale aty kanë shkuar bashkëshorti dhe djali i saj dhe kanë tentuar me forcë ta nxjerrin prej aty duke e kërcënuar.

Po ashtu viktima kishte edhe urdhër mbrojtës nga gjykata për një rast të mëhershëm dhunë në familje. Të dyshuarit janë arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS