Për cenim dhe dëmtim të pronës prangosen dy të dyshuar

Gjilan – Me 12.09.2020 janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë pasi që të njëjtit janë takuar dhe arrestuar në shtëpinë e pronarit mashkull kosovar duke depërtuar me forcë dhe duke shfrytëzuar për banim.

Pronari nuk është takuar ndërsa dy të dyshuarit me vendim të prokurorit janë ndalur në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).