Pensionohet Blerim Xhemaili

/ 1 minutë lexim

Pas 20 vitesh me shumë tituj, Blerim Xhemaili i thotë lamtumirë futbollit profesionist në moshën 37-vjeçare në fund të sezonit.

Me një video tre minutëshe që FCZ publikon në kanalet e saj, ikona e FCZ Blerim Dzemaili njofton pensionimin në fund të sezonit.

Dzemaili fitoi tre tituj kampion dhe një kupë me FC Zurich, shkruan Gazeta Express.

Dy tituj kupe me Napolin, kampioni dhe Kupa dhe Superkupa e Turqisë me Galatasaray, 69 paraqitje me Zvicrën me tre pjesëmarrje në Botëror dhe një pjesëmarrje në Kampionatin Evropian.

Të fundit: