PDK: Fillim i mbarë, Motorët tashmë janë të ndezur!

Gjilan – Takim i shkëlqyeshëm i grave e vajzave të strukturës së degës së PDK në Gjilan. Diskutime plotësisht të hapura, të sinqerta e të guximshme të zonjave e zonjushave tona. Ju lumtë ka shkruar Qemajl Mustafa.

E falënderojmë sekretaren e departamentit të gruas për nivelin nacional të PDK zonjën deputete Blerta Deliu Kodra e cila e inicio këtë takim me një pjesë të grave e vajzave të degës. E falënderojmë ndihmësen e deputetes Kosovare Murselin për kontributin sikur dhe prezencën e Njomëzës poashtu.

Në takim u thanë hapur kërkesat e grave dhe vajzave të degës për hapësirë publike brenda partisë dhe institucioneve sikur që u spikatën hapur edhe të metat por edhe te mirat e periudhave të kaluara të PDK në Gjilan dhe më gjerë.

Ky takim ishte shkëlqimi i parë i mirë në kuptimin e plotë të fjalës, pas izolimit të gjatë nga pandemia.

Me këtë takim dhe me dy takimet që patëm me Kryetarin Veseli në Gjilan dhe në qendër, motorët e degës veç janë ndezur.

Fryma e demokracisë së brendshme dhe e shanseve të barabarta për secilin e kthen doemos unitetin dhe motivimin për punë e për fitore. Ndryshe assesi.
Vazhdojmë me aktet tjera në degë e në qendër.
Gëzuar!

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).