Pastrohet lokacioni i mbeturinave në fshatin Muçiverc

Kamenicë – Drejtoria e Shërbimeve Publike, Ambientit dhe Inspektoratit sot me rastin e Ditës Botërore të Mjedisit, ka organizuar aksion për pastrimin e Komunës së Kamenicës.

Përveç pastrimit të qytetit të Kamenicës, sot është bërë pastrimi edhe i lokacionit të mbeturinave të fshatit Muçiverc.

Banorët e këtij fshati kanë falënderuar organet komunale duke u bërë thirrje të tjerëve që mbeturinat t’i hudhin sa më poshtë dhe të mos bllokohet rruga./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).