Pas tre muajve hapet pikëkalimi në Dobrosin

Gjilan – Reshat Salihu kryetar i Bashkësisë Lokale në Dobrosin ka njoftuar se të enjten është hapur pikëkalimi në Dobrosin i cili ishte mbyllur për më shumë se tre muaj pas masave të ndërmarra nga Qeveria e Kosovës.

Postimi i plotë i Reshat Salihut

Qytetarë të Dobrosinit dhe të komunave Shqiptare: Bujanocit e Preshevës ju njoftojmë se pas më shumë se tre muaj të Pandemisë, më në fundë u hap pikëkalimi në Dobrosin!
Urime të gjithëve lëvizja e lirë për në Republikën e Kosovës!
Dhashtë zoti njoftimin e ardhshëm ta bëjë për Bashkimin e Bujanocit e Preshevës në trungun e vetë të Republikës së Kosovës ka shkruar Reshat Salihu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).