Pas shkëlqimit me Kosovën, Vedat Muriqin e synon gjiganti spanjoll

Vedat Muriqi është duke kaluar nëpër një formë fantastike si me Fenerbahcen ashtu edhe me përfaqësuesen e Kosovës, transmeton zeri.info

Sulmuesi i Kosovës ka shënuar dy gola në fillimin e kampionatit turk te Fenerbahce, derisa së fundi realizoi dy gola në dy ndeshjet e “Dardanëve” ndaj Çekisë dhe Anglisë.

“The Guardian” raportoi së fundmi se Tottenhami është vënë pas sulmuesit prizrenas, derisa mediet në Turqi tani shkruajnë se skautët e Atletico Madridit do të jenë në takimin e ardhshëm të Fenerbahces për ta vëzhguar lojtarin./Zëri

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).