Pas 101 minuta nëpër lloç Drita arrin fitore

Në javën e 18-të, të fundit të edicionit vjeshtor, Drita pas 101 minuta me shumë vështirësi ka mposhtur Ulpianën me rezultat 3-1. Stadiumi i qytetit në Gjilan ishte i mbushur me ujë e lloç, duke ju vështirësuar skuadrave të tregojnë futboll cilësorë.

Në këtë ndeshje u thyen dy rekorde së pari ndeshja shkoi në vazhdime plot 11 minuta, ndërsa VAR-it ju deshtë plot 7 minuta për të verifikuar penalltinë të cilën e shkaktoi portieri mysafirë, Jetmir Basha.

Vendasit kanë mundur të shënojnë fitore të thellë në këtë ballafaqim por gjuajtjet e Simonovskit, Jasharit, Hajzerajt e Namanit i mbrojti portieri Basha. Arbër Muja në minutën e 40-të, pas një tollovie arrinë ta plason topin në rrjetë për 1-0.

Në pjesën e dytë në minutën e 51-të, Egzon Qerimi mposht portierit Maloku 1-1. Jashari në minutën e 77 nga 20 metra godet horizontalen të njëjtën gjë e bën edhe Kryeziu në minutën e 92 godet pingulen e Bashës.

Në minutën e 86-të, portieri Basha bën ndërhyrje të pa lejuar ndërsa nga penaltia i pa gabuar ishte Astrit Fazliu i cili ngrit epërsinë në 2-1. Në minutën e 100-të, Kryeziu shërben bukur Simonovskin i cili me kokë shënon duke vulosur rezultatin në 3-1. Drita nga 18 javët e zhvilluara ka tubuar 34 pikë./rajonipress/