Partitë, përsëri me premtime astronomike

Njohësit e çështjeve politike vlerësojnë se në fushatë do të mbizotërojë çështja e taksës ndaj mallrave serbe, çështja e kufijve, por edhe premtimet e zakonshme për zhvillimin ekonomik, për luftimin e krimit të organizuar dhe të korrupsionit, për përmirësimin e gjendjes në arsim dhe në shëndetësi, për ngritjen e flamurit të Kosovës në OKB etj, shkruan sot Gazeta “Zëri”.

Ende pa ndodhur shpërndarja e Kuvendit dhe pa u shpallur zgjedhjet e parakohshme parlamentare, drejtuesit e partive politike në vend tashmë kanë filluar me premtimet e ndryshme.

Për të fituar sa më shumë vota të qytetarëve në zgjedhje po premtohet mbajtja e taksës ndaj produkteve serbe, pavarësisht kërkesës së ndërkombëtarëve për heqjen e saj, po premtohen investime në zhvillimin ekonomik të vendit, ndonëse Kosova ka shkallën më të lartë të papunësisë dhe të varfërisë në Evropë, shkruan më tutje Gazeta “Zëri”.

Njohësit e çështjeve politike vlerësojnë se në fushatë do të mbizotërojë çështja e taksës ndaj mallrave serbe, çështja e kufijve, por edhe premtimet e zakonshme për zhvillimin ekonomik, për luftimin e krimit të organizuar dhe të korrupsionit, për përmirësimin e gjendjes në arsim dhe në shëndetësi, për ngritjen e flamurit të Kosovës në OKB etj.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).