Partia për Veprim Demokratik zyrtarisht fituese e zgjedhjeve në Luginë

Partia për Veprim Demokratik e Shaip Kamberit edhe zyrtarisht është fituese në zgjedhjet për Këshillin Kombëtar Shqiptar.

Në këto zgjedhje, partia ka arritur të fitojë 6 mandate.

Këtë e bëri të ditur kandidati që mori më shumë vota në këto zgjedhje, Ragmi Mustafa, i cili mori më shumë se 4700 vota në tre komunat shqiptare.

Ky është postimi i plotë i Mustafës

Të nderuar qytetarë,

Sonte, Komisioni Zgjedhor konfirmoi fitoren tonë bindëse në zgjedhjet për Këshillin Kombëtar Shqiptar.

Partia për Veprim Demokratik me 6 mandate!

Urime!

Nga nesër fillojmë veprimet për krijimin e qeverisë së re reformatore. Për politika të së ardhmes. Jetësimin e programit tonë parazgjedhor, që u mbështet më së shumti nga populli.

Për flamurin, librin shqip, për bashkim.

Ju faleminderit Luginë.

Vazhdojmë #bashkë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).