Parodi humoristiko – satirike

Nga Demir Krasniqi

Kuku nane, po m’ dhembë shpina

Kuku nane, po m’ dhembë shpina –
Do t’ shkoj n’ Çagllavicë, n’ spital te Prishtina !

Kuku nane, po m’ dhembë trupi –
Për shërim n’ spital do t’ shkoj te Shkupi !

Kuku nane, kam dhimbje t’ randa –
Për shërim n’ spital do t’ shkoj te Vraja !

Kuku nane, po m’ dhembë koci –
Për shërim do t’ shkoj n’ spital t’ Leskocit !

Kuku nane, po m’ dhembë nishki –
Për shërim do t’ shkoj n’ spital të Nishit !

Kuku nane, po m’ dhembë barki –
Do të shkoj n’ spital të Beogradit !

Kuku nane, po m’ dhembë kërthiza –
Për shërim s’ mund t’ shkoj n’ Evropë , pa viza !

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).