Parodi humori e satire

Nga Demir Krasniqi

Kush punon me metoda “Kuri kuli” –
Ka me i mbet pa iu zie pasuli !

Kush i jep në TV lajmet “Flesh” –
Ka me iu përzier përsheshi me lesh !

Kush i transmeton në TV ngjarjet “Live” –
Ka me iu derdhë kusia dhe tambli i dhive !

Kush punon në “Parlament” –
Prej sevdaje kanë me e lanë mentë !

Kush punon “Parlamentarë” –
Harron që është kuvendarë !

Kush punon në “Kuvend” –
Herë do kurë ka me u mbushë mend !

Kush punon si “President” –
Nuk shpëton pa incident !

Kush punon si “Kryetar” –
Ka me u ditë që është shqiptar !

Gjilan, më 05.06.2019.

Demir Krasniqi

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).