Fidanishtja

Parashikimi i motit për sot, sa do të shkojnë temperaturat

/ 1 minutë lexim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas IHMK-së, vranësirat në vise të larta malore mund të sjellin reshje, teksa temperaturat minimale do të lëvizin në mes 8 dhe 10 gradë Celsius.

RCCOLA

Të akuzuarit për dhunimin e 11 vjeçares do t’i nënshtrohen ekzaminimit psi…
Maksimalet e ditës, sipas IHMK-së, pritet të shënojnë vlerat midis 22 dhe 26 gradë Celsius.