Uji Dea

Parashikimi i motit për sot dhe tri ditët e javës së ardhshme

/ 1 minutë lexim

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira. Sipas Prishtina Weather pasdite priten zhvillime të rrebesheve të shiut me ndonjë bubullimë.

“2.04 – Intervale me diell dhe vranisra. Pasdite priten zhvillime të rrebesheve të shiut me ndonjë bubullimë.

3.04 – Kryesisht vranët. Pasdite të reshura shiu përfshinë vendin, që deri në mbrëmje shndërrohen në borë. Reshjet vende-vende do të jenë më intensive, lokalisht me mundësi edhe për vërshime.

Uji Dea

4.04 – Ftohtë e kryesisht vranët. Herët në mëngjes reshje të dendura bore, e ditën vende-vende vazhdojnë herë pas here.

5.04 – Mbetet ftohtë, kryesisht me vransira, me mundësi për rrebeshe të dobëta bore kohëpaskohe.”