Parashikimi i motit për sot

Mot më stabil dhe kryesisht me diell në ditët në vijim.

Temperaturat e ajrit do të shënojnë rritje pak mbi vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga 12C deri në 14C, e ato maksimale nga 27C deri 29C, e në fundjavë do të zbresin deri në 25C.

11.07 – Mot i ngrohtë, kryesisht me diell.

12.07-13.07 – Mot i ngrohtë, kryesisht me diell. Pasdite vende-vende mundësi për reshje lokale shiu dhe bubullima.

14.07-15.07 – Mot kryesisht me diell. Të dielën gjatë ditës vranësirat do të shtohen, e pasdite vonë dhe në mbrëmje priten reshje lokale shiu.

Sipas Prishtina Weather, do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga krahu verior 1-5m/s. Shtypja atmosferike, do të shënojë rritje të lehtë, por që do të mbetet rreth vlerave normale.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).