Fundamenti

Parashikimi i motit për sot

/ 1 minutë lexim
ARKATANA

Për të hënën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira. Gjatë pasditës ka mundësi të ketë ndonjë reshje të izoluar, kryesisht në zonat malore.

Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 10-38 km/h.

Uji Dea

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 14 deri në 16°C, ndërsa ato maksimale prej 29 deri në 32°C. /MeteoKosova/