UBT

Parashikimi i motit, deri në sa do të shkojnë temperaturat sot në Kosovë?

/ 1 minutë lexim
KKVITI

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe do të jetë vapë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në fushat termike parashihen rritje kryesisht në vlerat e temperatrave maksimale.

Eco Higjiena

“Të dielen mot kryesisht me diell dhe me vapë. Në fushat termike parashihen rritje kryesisht në vlerat e temperatrave maksimale. Minimalet do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 33-36 grad Celsius.”