Paraqitje e mirë e Rrahmanit, mbrojtësi më i vlerësuar te Napoli

Amir Rrahmani luajti 90 minuta në fitoren e Napolit 2-0 kundër Beneventos.

Kapiteni i Kosovës është vlerësuar me notën më të lartë nga gjithë mbrojtësit e ekipit napolitana, 7.1 nga SofaScore.

“Kosovari ishte preciz në daljet e tij dhe i përqëndruar në mbrojtje” është vlerësimi tjetër një medium napolitan.

Kjo ishte paraqitja e 11-të e Rrahmanit me Napolin në të gjitha garat.

Pas qëndrimit në bankë rezervër për disa muaj, trajneri Gennaro Gattuso në javët e fundit është duke i dhënë hapësirë më tepër 27-vjeçarit.

/Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS