Paraqitja fenomenale kundër Anglisë, Valon Berisha merr lajmin e madh

Përfaqësuesja e Kosovës zhvilloi dy ndeshje këtë muaj në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

Fillimisht, më 7 shtator, Kosova mposhti Republikën e Çekisë me rezultat 2:1, ndërkaq tri ditë më vonë u mposhtë 5:3 nga Anglia, shkruan Zëri.info.

Përkundër humbjes nga Anglia, “Dardanët” zhvilluan një paraqitje mbresëlënëse në “St Mary’s Stadium”.

Futbollisti kryesor i Kosovës në Southampton ishte Valon Berisha i cili shënoi dy-golësh në portën e Jordan Pickford.

Për paraqitjen e tij kundër “Tre Luanëve”, Berisha është zgjedhur në formacionin e më të mirëve të këtyre ndeshjeve eliminatore.

Mesfushori i Lazios është zgjedhur në formacionin e yjeve ku bëjnë pjesë Cristiano Ronaldo, Kevin De Bruyne, Jadon Sancho, Kepa Arrizabalaga e shumë të tjerë./Zëri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).