Paralajmëruesi ‘pikant’ i pranverës

Rrepka me ngjyrë të kuqe është një ushqim i duhur pranveror dhe do të duhej ta konsumoni sa më shpesh. Në vijim ju paraqesim disa nga vetitë e saj shëruese.

MBRON TRUPIN

Rrepka (lat. Raphanus sativus) me ngjyrë të kuqe tregon se është e pasur me pigmentin antocian. Kjo substancë është një antioksidues i fortë, i cili ruan qelizat në trup nga shpërbërja dhe forcon shëndetin e mbarë trupit.

PËRMIRËSON TRETJEN

Shija pikante e rrepkës nxit sekretimin e lëngjeve të lukthit, prandaj zakonisht shërben në formë të sallatës apo pijeve, përkatësisht si aperitiv, i cili hap oreksin. Po ashtu, përmirëson tretjen dhe punën e zorrëve, sidomos te atyre që kanë telashe me jashtëqitje të fortë.

ALEAT PËR FORMËN TRUPORE

Në 100 gramë rrepkë gjenden vetëm 16 kalori, sepse pjesën dërmuese e përbën uji. Prandaj, nuk keni pse habiteni se mund të kënaqni, duke e konsumuar edhe nëse jeni në dietë. Është burim i hatashëm për vitamina C, fibra dietale, kalium dhe folate që dhurojnë energji dhe forcojnë sistemin imun.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).