Paralajmërohej koalicioni i madh

Pas shpërbërjes së Bllokut pasygjedhor VLAN, koalicioni i të mëdhenjve ndërmjet PDK-së dhe LDK-së konsiderohet formula më e realizueshme për bashkëqeverisje.

Këto dy subjekte që kanë bashkëqeverisur edhe në të kaluarën, bashkë me pakicat, e formojnë një koalicion të qëndrueshëm, i cili do të jetë në gjendje ta themelojë edhe Gjykatën Speciale për krime lufte, por edhe vazhdimin e dialogut me Serbinë. /Zëri/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS