Palmer ndikon që subjektet politike të reflektojnë për dialogun

LDK-ja është shprehur e bindur për miratimin e rezolutës së saj përmes së cilës synon ta ndalë përpjekjen e presidentit Thaçi që në fazën finale të dialogut të bisedohet për korrigjimin e kufirit Kosovë – Serbi.

Vizita në Kosovë e ndihmëssekretarit amerikan të Shtetit, Matthew Palmer, ka bërë që të reflektojnë subjektet politike karshi dialogut Kosovës – Serbi. Këtë e ka konfirmuar të martën edhe kryeministri Ramush Haradinaj derisa ka treguar se pozita do të jetë pjesë e seancës së jashtëzakonshme parlamentare të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), ku do të diskutohet për dialogun Kosovë – Serbi, shkruan “Epoka e re”.

LDK-ja është shprehur e bindur për miratimin e rezolutës së saj përmes së cilës synon ta ndalë përpjekjen e presidentit Thaçi që në fazën finale të dialogut të bisedohet për korrigjimin e kufirit Kosovë – Serbi.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).