Pajtim Kasami shënon dhe asiston në fitoren dramatike të Sionit

Sioni e ka mposhtur Servetten 2-1 në kuadër të javës së 36-të në Superligën e Zvicrës.

Të parët ishin vendasit që kaluar në epërsi me anë të Kones që shënoi në minutën e 22-të, mirëpo që gjërat për ta shkuan më pas si mos më keq.

Ishte Pajtim Kasami që në minutën e 43-të i barazoi shifrat në 1-1, me një gol tejet të bukur.

Kasami nuk u ndal me kaq, pasi ishte minuta e 74-të kur dhuroi një asistim për Roberts Uldrikis për të fituar ndeshjen me përmbysjen.

Lojtari shqiptar ishte padyshim lojtari i ndeshje në këtë mbrëmje, derisa Sion qëndron në vendin e tetë me 39 pikë. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).