Pacolli zbret në Nju-Jork: Në këtë kohë interesi i Kosovës është mbi të gjitha

Ministri në largim i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka njoftuar se ka arritur në Nju-Jork.

Ai ka thënë se gjatë ditëve në vazhdim do të zhvillojë “takime të rëndësishme me krerë shtetesh dhe ministra të punëve të jashtme për të fuqizuar marrëdhëniet e Kosovës me këto vende dhe për të forcuar poziten ndërkombëtare të Kosovës”.

“Në këtë kohë interesi i Kosovës është mbi të gjitha për ta bërë vendin tonë më të fortë dhe me të integruar”, ka shkruar Pacolli në Facebook.

Në Nju-Jork, këtë javë zhvillohet punimet vjetore të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, ku do të marrin pjesë përfaqësues të shteteve të ndryshme.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).