Pacolli pret në iftar Abazoviqin: Krenari kur i shohim shqiptarët në pozita të larta shtetërore

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka pritur në iftar kryeministrin në detyrë të Malit të Zi, Dritan Abazoviq.

Në këtë takim ishte i pranishëm edhe kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama dhe Agim Shahini, raporton Zeri.info.

“Kryeministrin e falënderova edhe për vizitë, dhe për përkrahjen e tij ndaj Kosovës. Është krenari kur shohim shqiptarët të avancuar në pozita të larta shtetërore në shtetet fqinj”, shkroi Pacolli. /Zëri/

https://www.facebook.com/behgjeti
Shpërndaje.
© RAJONIPRESS