Pacolli: Policia u shfrytëzua nga Qeveria

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli ka thënë se Polica është shfrytëzuar nga Qeveria gjatë protestës së të martës, kurse për dhunën e shfaqur dikush duhet të japë përgjegjësi.

Ai ka thënë se në për gjithë atë që ndodhi në protestën e fundit, “në një vend të civilizuar qeveria duhej të përgjigjet me dorëheqjen e fajtorëve”.

Lexojeni të plotë postimin e Pacollit në Facebook:

“Jam kundër dhunës, akteve të dhunës por nëse shiqoni të gjitha fotografitë dhe regjistrime (amatere apo profesionale) shifet qart se Policia e Kosovës është shfrytëzuar nga Qeveria. Ne një vend të civilizuar qeveria duhej të përgjigjet me dorëheqjen e fajtorëve!!!” (sic), ka shkruar Pacolli. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS