Pacolli: Policia u shfrytëzua nga Qeveria

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli ka thënë se Polica është shfrytëzuar nga Qeveria gjatë protestës së të martës, kurse për dhunën e shfaqur dikush duhet të japë përgjegjësi.

Ai ka thënë se në për gjithë atë që ndodhi në protestën e fundit, “në një vend të civilizuar qeveria duhej të përgjigjet me dorëheqjen e fajtorëve”.

Lexojeni të plotë postimin e Pacollit në Facebook:

“Jam kundër dhunës, akteve të dhunës por nëse shiqoni të gjitha fotografitë dhe regjistrime (amatere apo profesionale) shifet qart se Policia e Kosovës është shfrytëzuar nga Qeveria. Ne një vend të civilizuar qeveria duhej të përgjigjet me dorëheqjen e fajtorëve!!!” (sic), ka shkruar Pacolli. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).