Pacolli nuk do krizë qeveritare

Kryeministri Hashim Thaçi ka punuar i qetë të martën, pavarësisht se partneri kryesor i koalicionit, Behgjet Pacolli është ‘mllefosur” me zhvillimet e fundit në Agjencinë Kosovare të Privatizimit. Vetëm një ditë më parë nga kjo agjenci është larguar përfaqësuesja e Ambasadës amerikane në Prishtinë.

Për rrjedhojë, Pacolli ka kërkuar edhe shkarkimin e kryetarit të AKP-së, Blerim Rexha. Por, kjo kërkesë sipas zyrtarëve të lartë të AKR-së, nuk duhet kuptuar si kërcënim për prishje të koalicionit, siç është raportuar në disa media vendëse.

Zv/kryeministrja që vjen nga AKR, Mimoza Kusari- Lila, ka thënë të martën për “Tribunën” se zhvillimet e fundit në AKP janë shumë shqetësuese, por, sipas saj, me kreun e AKP-së, Blerim Rexha, duhet të merret Kuvendi i Kosovës që e ka emëruar atë dhe bordin e drejtorëve në këtë institucion.(Tribuna)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).