Pacolli ndjen keqardhje që këtë Bajram myslimanët nuk mund ta ndajnë me miqtë

Deputeti i AKR-së, Behgjet Pacolli, në ditën e fundit të muajit të shenjtë për myslimanët, Ramazanit, ka uruar besimtarët për festën e Bajramit të Madh të cilën, siç tha ai, për herë të parë thuajse e festojmë pa e ndarë gëzimin me miqtë.

Pacolli përmes një postimi në “Facebook”, ka thënë që shpreson shpejtë të kalojë kjo gjendje në të cilën ndodhemi me sëmundjen COVID-19, përcjell “Zeri.info”.

“Më vjen shumë keq që këtë herë gëzimi i festës së shenjtë të besimit Islam, ‘Bajrami i madh’ ose ‘Fitër Bajrami’ nuk mund të ndahet me miqtë, siç është tradita në Kosovë. E tëra çka duhet të bëjmë është të ndajmëë gëzimin me të afërmit, duke shpresuar dhe lutur që kjo pandemi të kalojë sa më shpejt”.

“Për të gjithë njerëzit e besimit Islam, në veçanti për ata që agjëruan Ramazanin me përkushtim, urime dhe gëzim në Natën e Fitër Bajramit e lutem që Zoti t’ua pranojë agjërimin”, ka shkruar Pacolli.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).