Pacolli ndjen keqardhje që këtë Bajram myslimanët nuk mund ta ndajnë me miqtë

Deputeti i AKR-së, Behgjet Pacolli, në ditën e fundit të muajit të shenjtë për myslimanët, Ramazanit, ka uruar besimtarët për festën e Bajramit të Madh të cilën, siç tha ai, për herë të parë thuajse e festojmë pa e ndarë gëzimin me miqtë.

Pacolli përmes një postimi në “Facebook”, ka thënë që shpreson shpejtë të kalojë kjo gjendje në të cilën ndodhemi me sëmundjen COVID-19, përcjell “Zeri.info”.

“Më vjen shumë keq që këtë herë gëzimi i festës së shenjtë të besimit Islam, ‘Bajrami i madh’ ose ‘Fitër Bajrami’ nuk mund të ndahet me miqtë, siç është tradita në Kosovë. E tëra çka duhet të bëjmë është të ndajmëë gëzimin me të afërmit, duke shpresuar dhe lutur që kjo pandemi të kalojë sa më shpejt”.

“Për të gjithë njerëzit e besimit Islam, në veçanti për ata që agjëruan Ramazanin me përkushtim, urime dhe gëzim në Natën e Fitër Bajramit e lutem që Zoti t’ua pranojë agjërimin”, ka shkruar Pacolli.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS