Pacolli i reagon deputetes franceze: Më vjen keq për eurodeputeten e mijëvjeçarit të tretë

Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka reaguar ndaj eurodeputetes franceze Dominique Bilde, e cila kundërshtoi anëtarësimin e Kosovës në Bashkimin Evropian dhe për liberalizimin e vizave.

Ai në Facebook shkruan se i vjen keq për siç e quan ai, eurodeputeten e “mijëvjeçarit të tretë”.

“Duket qartë se lufta e dytë botërore dhe procesi i Nurembergut nuk morën me vete idet dhe realitetet ksenofobike dhe nacional-socialiste. Me vjen keq per eurodeputeten franceze te mijëvjeçarit te tretë!”, shkroi Pacolli.

Eurodeputetja franceze e ekstremit të djathtë, Dominique Bilde, ka thënë se Kosovës as nuk duhet t’i liberalizohen vizat e as të lejohet që të anëtarësohet në Bashkimin Evropian.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS