Uji Dea

Pacolli godet Kurtin: Duke ecur i vetmuar, do ta thyesh kokën diku

/ 1 minutë lexim

Sot presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka shprehur qëndrimin e saj në raport me zhvillimet e fundit në raport me Serbinë, ku tha se është koha që të diskutohet me BE-në e SHBA-në për një zgjidhje.

Këtë deklaratë e përkrahu ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, i cili tha se kjo është gjëja e duhur.

Ai pati edhe një kritikë për kryeministritn Kurti përmes një thënie popullore, duke i thënë se “Duke ecur i vetmuar, do të thyesh kokën diku”.

RCCOLA

“Lajm i mirë të degjosh se Presidentja e vendit thotë se “Ka ardhur koha të ulemi dhe të gjejmë zgjidhje me BE dhe SHBA”!!!!!

Mirë që më në fund po kuptojmë se thënia popullore është realitet

‘Duke ecur i vetmuar, do të thyesh kokën diku’”, shkroi ai në Facebook. /Zëri