Osmani uron për proces fer, të lirë dhe demokratik

Kandidatja për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani e shoqëruar nga bashkëshorti i saj Prindon Sadriu, ka ushtruar të drejtën e saj për të votuar në Fakultetin Teknik në Prishtinë.

Pas votimit para mediave, Osmani ka thënë se sot është ditë historike për Kosovën

“Thirrja ime për të gjithë qytetarët është që të bëhen pjesë e këtij vendimi historik. Uroj të kemi një proces fer, të lirë dhe demokratik që Kosova sot të ketë arsye për të festuar”, ka thënë Osmani.

Ajo shtoi se shpreson se çdo gjë do të shkoj pa asnjë presion dhe qytetarët të mund ta ushtrojnë të drejtën e tyre të lirë. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS