Osmani: Thaçin e kam mundur me vota – njëjtë edhe Haradinajn, edhe Veselin

Ish-nënkryetarja e Lidhjes Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se nuk përdor metodat e kundërshtarëve të saj për të fituar vota.

Ajo ka thënë në emisionin “DPT Te Fidani”, në televizionin T7, se llogarit “vetëm në qytetarët”.

“Unë nuk kam nevojë as për ndihmën e Gjykatës Speciale, as të fyerjeve, as të askujt hiç”, është shprehur ajo.

“Hashim Thaçin e kam mundur me vota. Në ditët e tij më të mira, ai i ka marrë 160 mijë vota, unë i kam marrë 176 mijë”, ka thënë Osmani.

“Njëjtë edhe Haradinajn, edhe Veselin, edhe këdo tjetër që ka qenë me ta”, ka deklaruar ajo.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).