RCCOLA

Osmani takon sekretarin Blinken: Lidhja me ShBA-të është ekzistenciale dhe e pashkëputshme

/ 1 minutë lexim
KKVITI

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar sekretarin e ShBA-së, Antony Blinken.

Eco Higjiena

Osmani ka thënë se me të kanë biseduar për të ardhmen euroatlantike të Kosovës, fuqizimin ndërkombëtar të vendit tonë, stabilitetin në rajon, si dhe rëndësinë e bashkërendimit me aleatët.“Lidhja me ShBA-të është ekzistenciale dhe e pashkëputshme”, ka shkruar Osmani.