Osmani për masakrën e Srebrenicës: Duhet të jemi të bashkuar kundër përpjekjeve për të mohuar këtë mizori të tmerrshme

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka kujtuar 27 vjetorin e masakrës së Srebrenicës.

Përmes një postimi në Twitter, Osmani ka shkruar se sot zemrat tona janë me të dashurit e tyre.

“27 vjet pas gjenocidit të Srebrenicës, ne kujtojmë 8,372 djemtë dhe burrat boshnjakë të vrarë pa mëshirë nga forcat serbe. Sot, zemrat tona janë me të dashurit e tyre. Ne të gjithë duhet të jemi të bashkuar kundër përpjekjeve për të lavdëruar ose mohuar këtë mizori të tmerrshme”, ka shkruar Osmani. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS